Kitzbühel – słynny kurort w Tyrolu

Od lat miasteczko Kitzbühel zapisało się w mojej pamięci jako ekskluzywny kurort dla bogaczy w Tyrolu, nie mniej jednak był on na mojej liście miejsc do odwiedzenia. Z uwagi na nasze zeszłoroczne, bardzo pozytywne doświadczenia z siecią hoteli Cooee, zdecydowaliśmy się na pobyt w ich hotelu w St. Johann im Tirol, ok 9 km od Kitzbühel. Po tygodniu w tym miejscu mogę śmiało stwierdzić, że Kitzbühel jest nie tylko dla osób dysponujących zasobnym portfelem. Sam region jest bardzo przyjazny dla rodzin z dziećmi, grupy przyjaciół czy na romantyczny wyjazd w Alpy we dwoje. Samo miasteczko St. Johann in Tirol dorównuje z powodzeniem Kitzbühel, a wyjazdem jesteśmy zachwyceni, ale o tym dokładnie w poniższym wpisie.

Jak dojechać ?

Kitzbühel ulokowane jest w pobliżu Bawarii w związku z tym jeśli mieszkacie po zachodniej stronie naszej granicy to zdecydowanie polecam podróż przez Niemcy. Dla osób którym straszne są dłuższe przejazdy rekomenduje lot do Monachium/Innsbrucka/Wiednia, a następnie wynajem auta, ale jest to opcja dużo bardziej kosztowna.

Gdzie się zatrzymać ?

Wybór hotelu St. Johann in Tirol podyktowany był naszymi dobrymi doświadczeniami z hotelem tej samej sieci w Gossau. Jakoś do ceny, standard i lokalizacji to główne przesłanki dlaczego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na hotel sieci Cooee. Nasz hotel to COOEE Hotel Kitzbüheler Alpen, tu macie link do strony:

COOEE Hotel Kitzbüheler Alpen

Hotel leży od razu przy ośrodku narciarskim w St. Johann in Tirol, więc jest to niezwykle wygodna opcja. Pod hotelem jest też szkółka narciarska dla dzieci.

IMG_1750

Inne ciekawe hotele w tej samej miejscowości to:

Cubo Sport & Art Hotel

Explorer Hotel

lti alpenhotel Kaiserfels

Jest to idealna lokalizacja – do Kitzbühel macie 9 km, a do większych ośrodków narciarskich jak np. Scheffau am Wilden Kaiser niespełna 20 min drogi.

Miasteczko St. Johann in Tirol:

IMG_1571

IMG_1574

Trasy

Tak jak wspominałam miasteczko St. Johann in Tirol dysponuje własnym ośrodkiem narciarskim, poniżej macie link do cennika i tras:

Narty w St. Johann in Tirol

Poniżej zdjęcia z resortu:

DJI_0164 (1)

DJI_0170 (1)

DJI_0197 (1)

Z ośrodka korzystaliśmy jeden raz, w pozostałe dni jeździliśmy do Scheffau am Wilden Kaiser do restortu SkiWelt (oferującego 248 km tras zjazdowych !), gdzie oferowany był klub malucha. Najbardziej przypadł nam chyba do gustu ośrodek w Ellmau, ze względu na oferowaną infrastrukturę dla narciarzy oraz dla dzieci.

Wilder Kaiser

IMG_1663

IMG_1718

IMG_1684

IMG_1712

IMG_1724

IMG_1733 (1)

Możecie również skorzystać z legendarnego ośrodka narciarskiego w Kitzbühel. KitzSki to 234 km tras, z czego 102 km to trasy oznaczone jako łatwe, a 66 km ma status trudniejszych. Najsłynniejsza czarna trasa to oczywiście Streif, na której rozgrywane są zawody w biegu zjazdowym.

Kitzski

Dla dzieci

Jeśli wasze pociechy mają już skończone 3 lata, mogą zacząć lekcje w jednej ze szkółek narciarskich. Stoki, wyciągi i wszelkie inne atrakcje są doskonale przygotowane dla najmłodszych. Dobrym rozwiązaniem jest też dostępność klubów dla dzieci, które są młodsze i nie mogą jeszcze wziąć udziału w zajęciach jak i dla tych, które swoje zajęcia już skończyły i czekają na swoich rodziców.

Korzystaliśmy z klubu w Scheffau oraz Ellmau:

Scheepiraten w Scheffau dedykowany jest dzieciom właściwie od kilku miesięcy do 4 lat. Nie jest to duży klub, a dojechać do niego musicie gondolką z Scheffau. Moim zdaniem klub nadaje się dla dzieci do max 2-3 lat z uwagi na powierzchnię i dostępne atrakcje, jeśli macie dziecko w takim wieku i starsze polecam klub w Ellmau. Plusem Scheepiraten jest płatność od godziny, a nie za wybrane sesje dzienne, jak ma to miejsce w innych klubach.

Scheepiraten

Ellmi’s Kids Club dedykowany dla dzieci od 2-6 lat. To miejsce bardzo, ale to bardzo polecamy. Jest stosunkowo nowy, posiada sporą powierzchnię i bardzo dużo ciekawych zabawek, które umilą czas. Panie opiekunki dają możliwość wyboru lunchu dla dziecka spośród kilku opcji dostępnych w sąsiedniej restauracji. Ten klub również znajduje się na samej górze po wjechaniu gondolką z Ellmau.

Ellmi’s Kids Club

Ostatni – trzeci klub, z którego nie mieliśmy okazji korzystać to Kiko Club w Söll:

Kiko Club

Plusem jest lokalizacja, znajduje się przy stacji gondolki w Söll, ale na samym dole, więc nie ma konieczności wjazdu z dzieckiem do góry.

b44a9f1f-f746-4c4a-b662-52f868ec37ae

IMG_1770 (1)

Co zobaczyć ?

Kitzbühel – to chyba obowiązkowy punkt programu. To nie tylko słynny ośrodek narciarki, ale też piękna starówka z kolorowymi kamieniczkami. Mnóstwo eleganckich restauracji czy hoteli, ale też butiki światowych projektantów. Warto przejść się głównym deptakiem i chłonąć atmosferę tego miasta.

IMG_1626

IMG_1622

IMG_1628

DJI_0242 (1)

Spacer z alpakami– w okolicy znajduje się bio gospodarstwo rolne w którym w każdy piątek organizowane są spacery z alpakami 😊 na miejscu możecie kupić również bio-jajka, domowy makaron czy inne naturalne wyroby. Nam tym razem się niestety nie udało, ale mam nadzieję, że jeszcze załapiemy się na taki spacerek 😊

Jodlerhof

2 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s