Krynica Zdrój – na każdą porę roku

Wracając z Bieszczad (link) postanowiliśmy odwiedzić po raz drugi Krynicę Zdrój. Nasza pierwsza wizyta miała miejsce w marcu 2016 i wówczas miasto nas specjalnie do siebie nie przekonało, ale nigdy nie skreślamy miejsca za pierwszym razem – dajemy drugą szansę 😊 Jakże warto było wrócić w te okolice, latem miasto zdecydowanie zyskuje. Pięknie odnowiona pijalnia wód mineralnych oraz deptak jak i drewniana architektura. Możliwość wjechania na Jaworzynę tudzież odwiedzenia relatywnie nowej atrakcji jaką jest ścieżka w koronach drzew dodaje Krynicy wiele wdzięku.

Jak dojechać ?

Największą bolączką jest sam dojazd. Przejazd z Arłamowa do Krynicy zajął nam aż 3 godziny (dla porównania Wrocław – Arłamów to 5 godzin). Następnie powrót z Krynicy do Wrocławia do krótkich nie należał, szczególnie ze przypadał w niedzielę…Bardzo polecam Krynicę, ale raczej na dłuższy wyjazd niż weekend, chyba, że jesteście z okolicy 🙂

Gdzie się zatrzymać ?

My wybraliśmy Hotel SPA Dr Ireny Eris, to już druga wizyty w tym miejscu i niezmiennie jesteśmy bardzo zadowoleni. Hotel wyposażony jest w basen z pięknym widokiem na Jaworzynę. Podobny piękny widok rozpościera się z każdego pokoju w tym hotelu 😊 Miejsce to leży relatywnie daleko od samego centrum Krynicy, ale to też gwarancja spokoju, ale też bliskość wyciągu na Jaworzynę w sezonie narciarskim jest na pewno duża wygodą.

link do wpisu z recenzją wszystkich hoteli Dr Ireny Eris

Na polecenie zdecydowanie zasługuje restauracja, w której każde danie dopieszczone jest w najmniejszym elemencie. Śniadania są wręcz fenomenalne, wszystko naprawdę wysokiej jakości.

W tym hotelu mamy dwa serwisy – poranny oraz wieczorny. Panie z serwisu wieczornego oferują nawet rozścielenie łóżka 😀

Jeśli przyjeżdżacie tu z dziećmi to niezależnie od wieku nie będą się tutaj nudzić. Przygotowano dla nich przeróżne animacje, kids club, zewnętrzny plan zabaw i bardzo bogate menu, z którym nie spotkałam się w innym hotelu w Polsce.

Co zobaczyć ?

bulwar w centrum wraz z ze szlakiem architektury drewnianej – naprawdę robi to wrażenie, drewniane zabudowania w których mieszczą się hotele czy restauracje prezentują się naprawdę pięknie. W Willi Romanówka możecie odwiedzić muzeum Nikifora, który prawie całe swoje życie spędził w Krynicy.

pijalnia wód mineralnych – duża, bardzo nowoczesna, robi wrażenie.

ścieżka w koronach drzew – to stosunkowo nowa atrakcja w Krynicy jak i na mapie Polski (druga podobna została w tym roku otwarta w Świeradowie Zdroju). Aby wejść na kładkę należy wjechać wyciągiem krzesełkowym na szczyt stacji narciarskiej Słotwiny Arena bądź wdrapać się na górę. Cena zależy od tego czy korzystamy z wyciągu czy też wchodzimy sami, a jeśli tak to czy w jedną czy dwie strony.

Link do cennika.

Wieża ma 49,5 metra – jest to wysokość 17 piętrowego wieżowca. Jej długość to 1030 metrów. Nasz syn jako swój środek lokomocji wybrał rowerek biegowy i jak najbardziej polecamy taką formę zwiedzania dla dzieci 😊

pasieki z Kamiannej – ta niewielka wioska położona niedaleko Krynicy słynie z produkcji miodu. W pasiece ‘’Barć’’ możecie dowiedzieć się więcej na temat produkcji miodu oraz degustować pszczele specjały w kawiarni pasiecznej. W samej wiosce znajduje się również stok narciarski.

Farma Lama w Tyliczu – jest to gospodarstwo agroturystyczne, ok 6 km od Krynicy Zdrój. Na Farmie można zapisać się na jazdę konną lub odwiedzić mini-zoo.

Krynicki szlak cerkwi łemkowskich – cerkwie zostały zbudowane na przełomie XVIII-XIX wieku. Zwiedzanie warto zacząć od samej Krynicy, a całość obejmuje: Berest, Polany, Piorunkę, Czyrną, Mochnaczkę, Tylicz i Muszynę.

Jaworzyna Krynicka – atrakcja zarówno zimą jak i latem. Bardzo przyjemne miejsce na narty jak i do pieszych wędrówek.

2 komentarze

  1. […] Polanica, nie jest jedynym obiektem w portfolio marki Dr Irena Eris. Dla osób spragnionych dłuższych i ciekawszych tras od tych w Zieleńcu, warto rozważyć podróż do Krynicy Zdrój – gdzie mamy możliwość poszusować na Jaworzynie. Więcej na temat tego miejsca przeczytacie w osobnym wpisie (link). […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s