Pamiątki z Japonii

W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam co można przywieźć z Japonii do domu, tak aby się tym cieszyć latami i wspominać ten piękny wyjazd 🙂

  • Amulety o-mamori oraz Maneki-neko

W Japonii niezwykle popularne są wszelkiego rodzaju talizmany. Chronią one przed nieszczęściem, chorobami, przynoszą szczęście i fortunę. Można je kupić w większości świątyń buddyjskich czy shintoistycznych. Mogą mieć postać papierową, materiałową czy też cienkiej deseczki drewnianej. Cena o-mamori wynosi w zależności od lokalizacji od 300-800 JPY.

Maneki-neko to kot z machającą łapką, która porusza się w niektórych figurkach. Figurka została wymyślona na kształt popularnej w Japonii rasy bobtail. Koty różnią się kolorystycznie od siebie. Biała, chyba najbardziej popularna wersja oznacza niewinność i czystość, trójkolorowa dużą dawkę szczęścia, czarna odstrasza demony, złota sprowadza bogactwo, różowa przyciąga miłość a czerwona odpędza choroby. W zależności która łapka kociaka jest podniesiona może on przywoływać klientów (lewa łapka) albo zapewniać szczęście i dobrobyt (prawa). Ceny zaczynają się o 500 JPY w górę.

 SubstandardFullSizeRender (9)

laleczka.jpg

FullSizeRender (8).jpg

DSCF8231.JPG

DSCF8230.JPG

  • Herbaty i puszki do jej przechowywania

Japonia to kraj herbaty, także nie ma możliwości aby nie przywieźć jej do domu. W każdym mieście znajduje się spora liczba herbaciarni bądź też targ na którym herbatę możemy kupić na wagę. Mamy bardzo duży wybór herbaty zielonej, możemy zakupić specjał japoński czyli sproszkowaną zieloną herbatę matchę, albo po prostu czarną herbatę smakową np. z wiśnią.

Na targach znajdziecie też spory wybór puszek na herbatę, które są pięknie zdobione i będą służyć Wam latami już w Polsce.

SubstandardFullSizeRender (8)

  • Ceramika

Jest jej po prostu przeogromny wybór. My zdecydowaliśmy się na kubki, z których do dzisiaj pijemy zieloną herbatę oraz podstawki na pałeczki jak i talerzyki na sos sojowy do sushi. Wszystkie te elementy zakupiliśmy na targu rybnym w Tokio. Na pewno będąc tam następnym razem zdecyduję się na większą ilość akcesoriów tego typu.

SubstandardFullSizeRender (5)

SubstandardFullSizeRender (6)

  • Pałeczki

W każdym mieście na pasażu handlowym znajdziecie specjalistyczny sklep z pałeczkami. Zazwyczaj od podłogi po sufit wypełniony będzie pałeczkami różnego typu. Ceny zaczynają się dosłownie od kilku złotych aż do kilkuset za parę.

SubstandardFullSizeRender (7)

  • Kosmetyki Shiseido

Shiseido to uznana na świecie japońska marka kosmetyków z wyższej półki. Niestety w Sephorze czy Douglasie kosmetyki te kosztują dość sporo, ale kupując je w Japonii naprawdę wiele możemy zaoszczędzić. Ja swój zestaw zakupiłam w tokijskiej dzielnicy Ginza (skąd wywodzi się marka), ale można też to zrobić w okazyjnych cenach na lotnisku ! Linie kosmetyków są nieco inne niż w Europie, nazwy czy opakowania nie pokrywają się z kosmetyczkami z naszego rodzimego rynku. Ja poprosiłam o pomoc panią konsultant, która coś tam mówiła po angielsku…kosmetyki kupiłam za 1/3 ceny tego co z Polsce, wiedząc, ze ich jakość jest naprawdę japońska 🙂

SubstandardFullSizeRender (4)

  • Pocztówki

Zawsze decydujemy się na wysłanie tradycyjnej kartki z wakacji, trzeba przyznać, że w Japonii mamy spory wybór nie do końca tradycyjnych pocztówek, ale jakże jakich pomysłowych i pięknych ! Niektóre po podróży trafiły do ramki 🙂

DSCF9104.JPG

SubstandardFullSizeRender (10)

  • Skarpetki

Na pewno zauważyliście jak Japonki przepadają za skarpetkami, są one obowiązkowym elementem każdego stroju. Najczęściej są wywijane, jak u małych dzieci. W dzielnicach i pasażach handlowych znajdziemy sporo specjalistycznych skarpetkowych sklepów, wybór jest olbrzymi jeśli chodzi o modele, kolorystykę i nadruki. Ja zakupiłam kilka ciekawych okazów, na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć słodkie stopki z pandą 🙂

IMG_4321.JPG

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s