Majorka na Oceanie Spokojnym – Wyspa Vancouver

Na zwiedzenie miasta Vancouver oraz wyspy Vancouver miałam zaledwie weekend. Nie twierdzę, że tylko dwa dni wystarczą aby wszystko zobaczyć, ale na pewno uda się odwiedzić najpopularniejsze atrakcje. Jak już wspominałam we wcześniejszych wpisach w Kanadzie nie możemy liczyć na tanie linie lotnicze, także lot z oddalonego o blisko tysiąc kilometrów Calgary do najtańszych nie należał, ale było warto 🙂

Od razu po przylocie proponuję wypożyczyć auto. Zwiedzanie samego Vancouver zostawiłam na kolejny dzień, a z lotniska skierowałam się bezpośrednio do terminalu promowego, skąd odpływają promy na Wyspę Vancouver. Najkrótsza trasa prowadzi od Tsawwassen do Swartz Bay. Tsawwassen położone jest ok 30 km od samego Vancouver. Prom kursuje od godziny 7:00 do 21:00.

Wszystkie informacje o połączeniu pod poniższym linkiem:

BC Ferries

Z uwagi na znaczny koszt przewozu auta zdecydowałam się na wyprawę bez samochodu. Była to bardzo dobra decyzja, bowiem komunikacja miejska działała na wyspie dość dobrze. Po przybyciu (rejs trwa około 95 minut) na pasażerów czekały już miejskie autobusy.

Na wyspie znajduje się miasto Victoria, które jest też stolicą Kolumbii Brytyjskiej. Powierzchnia Kolumbii Brytyjskiej jest trzykrotnie większa niż Polski, jednak zamieszkuje ją 4,4 mln ludzi. Prowincja ta wyróżnia się zróżnicowanym krajobrazem oraz różnorodnością klimatów, nie mniej jednak sama wyspa Vancouver przypominała mi jedną z wysp na Morzu Śródziemnym…porównałabym ją do Majorki. Jadąc miejskim autobusem do kolejnych punktów na trasie wycieczki, mijałam domki posiadające własny dostęp do oceanu, niejednokrotnie z własną motorówką zacumowaną w pobliżu.

Moim pierwszym celem były Butchart Gardens. Ogrody te powstały na terenie wapiennego kamieniołomu należącego do Roberta Butcharta.  Jego żona stopniowo przekształcała ten teren w tzw. Sunken Garden czyli ogród podwodny, który został udostępniony zwiedzającym w 1904 roku. Stopniowo zaczęły powstawać kolejne ogrody takie jak: Rose Garden (ogród różany), Italian Garden (ogród włoski), Japanese Garden (ogród japoński) czy Mediterranean Garden (ogród śródziemnomorski). Ogrody zajmują obszar ok 20 ha i ciągle pozostają w rodzinie Butchartów. W ciągu roku wystawia się tam milion roślin, a odwiedzający mogą zobaczyć dom założycieli, który został przekształcony w restaurację.

Cennik biletów:

Butchart Gardens

DSCF2792

roże.JPG

sloneczniki.JPG

DSCF2793.JPG

DSCF2809.JPG

DSCF2834.JPG

Miasto Victoria zlokalizowane jest ok 20 km od ogrodów. Miasto prócz nazwy wywodzącej się od imienia angielskiej Królowej Wiktorii ma w sobie wiele angielskiego klimatu, tak jak przystało na miasto kolonialne. Przechadzając się uliczkami Victorii natkniemy się na angielskie herbaciarnie czy też angielskie flagi. Na szczęście znajdziemy tam również znakomite restauracje serwujące owoce morza, a po takim obiedzie będziemy mogli wybrać się na herbatkę z maślaną bułeczką czy dżemem różanym 🙂

DSCF2851.JPG

Victoria sprzyja spacerowiczom, nie ma nic bardziej przyjemnego niż przechadzka po uliczkach rozmieszczonych wzdłuż Inner Harbour.

DSCF2898.JPG

DSCF2877.JPG

DSCF2894.JPG

Podczas naszego spaceru zobaczymy kolejny słynny hotel, jeszcze bardziej słynnej sieci Fairmont. Poniżej Fairmont Express:

DSCF2883.JPG

Jeden dzień wystarczył aby zaledwie liznąć atrakcje Victorii oraz samej wyspy Vancouver, na pewno jest to miejsce gdzie warto zatrzymać się na dłużej. Po dość chłodnym Calgary była to miła odmiana 🙂

Do poczytania !

 

Jeden komentarz

  1. […] Jeśli mieszkać w Kanadzie to zdecydowanie w Vancouver. W tym mieście jest dosłownie wszystko, gdy staniemy sobie na brzegu Inner Harbour podziwiać możemy lądujące wodoloty, niedaleko mieści się jeden z największych parków na świecie – Stanley Park, dla amatorów białego szaleństwa mamy niedalekie Whistler, a dla plażowiczów lokalną Majorkę czyli Wyspę Vancouver. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s