Hilton Świnoujście – jesień nad Bałtykiem

Mijający rok 2020 zdecydowanie odbiega od poprzednich, nie tylko przez znanego nam wirusa, ale też ilość naszych wypraw nad Bałtyk czy to polski czy niemiecki. Od wielu miesięcy planowaliśmy urlop jesienią w jakimś ciepłym miejscu, nie mniej jednak panująca aura do tego typu wyjazdów nie sprzyjała, także wybór padł na wakacje w kraju. W czerwcu odwiedziliśmy Kołobrzeg (link), we wrześniu (Półwysep Helski oraz Trójmiasto), a w listopadzie oraz grudniu zdecydowaliśmy o wyjeździe do Świnoujścia. Uważam, że w wyborze destynacji bardzo ważny jest wybór hotelu lub apartamentu gdyż niejednokrotnie w przypadku brzydkiej pogody dobry hotel potrafi dostarczyć nam bardzo dużo atrakcji, także w niniejszym wpisie skupię się nad naszym odkryciem – Baltic Molo Park.

Jak dojechać ?

Droga z Wrocławia jest naprawdę bardzo szybka i sprawnie można dojechać na miejsce. Nie mniej jednak nieistotne jest skąd przyjedziemy to i tak musimy skorzystać z przeprawy promowej. Nie wiem z jakiego powodu do dzisiaj Świnoujście nie dorobiło się mostu, także jesteście zmuszeni przepłynąć promem na drugi brzeg. Należy pamiętać, że jeśli nie jesteśmy mieszkańcem miasta to korzystamy w promu Karsibór, oznaczony też jako Centrum.  Z przeprawy promowej Świnoujście Warszów korzystają jedynie mieszkańcy, od 22:00-4:00 dla wszystkich. Warto wiedzieć o tych różnicach, gdyż łatwo polegając na google maps stanąć w kolejce do niewłaściwego promu.

Gdzie się zatrzymać ?

W przypadku Świnoujścia odpowiedź będzie właściwie jedna – Baltic Molo Park. Jest to kompleks złożony z dwóch hoteli: Radisson Blue oraz Hilton oraz dwóch apartamentowców: Baltic Park Molo Apartments oraz Baltic Park Fort. Na poniższej fotografii możecie zobaczyć wszystkie 4 obiekty.

Najwyższy to właśnie Radisson, przed nim hotel Hilton. Po prawej stronie Baltic Park Molo, a po lewej Baltic Park Fort. Ja naszą rezerwację zakładałam w hotelu Radisson, nie mniej jednak z uwagi na niską frekwencję, większość gości została automatycznie przeniesiona do hotelu Hilton. Zarówno jeden jak i drugi hotel połączone są ze sobą podziemiem, a cały kompleks łącznie z apartamentami parkingiem podziemnym. Jeśli chodzi o wybór pokoju to polecam te z widokiem od zachodniej strony oraz tak jak tylko się da wysoko 😊 Cena pokoju waha się w zależności od piętra. Jeśli chodzi o apartamentowce to z pewnością lepszym widokiem może poszczycić się Baltic Molo Park, ale wnętrze ładniejsze jest w Baltic Park Fort, gdzie niektóre apartamenty dysponują własnym jacuzzi.

pokoje:

Apartament Prezydencki:

Jakimi atrakcjami dysponuje hotel ?

Aqua Park – znajduje się na poziomie -1 i każdy z mieszkańców uprawniony jest do skorzystania z bezpłatnego godzinnego wejścia (kolejna godzina 50% standardowej ceny). W aqua parku oprócz basenu sportowego znajdziecie brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, leniwą rzekę, czy basen rekreacyjny. Dodatkowo obiekt posiada kompleks saun z tepidarium.

basen, jacuzzi oraz sauna na 14 piętrze hotelu Radisson z przepięknym widokiem na okolicę.

oszklony taras widokowy na ostatniej kondygnacji hotelu Radisson.

SPA w hotelu Hilton oraz Radisson – korzystałam z masażu kobido w hotelu Hilton i z czystym sumieniem polecam. SPA bardzo przestrzenne, przepięknie urządzone z dbałością o szczegóły.

siłownia osobna dla każdego z hoteli

ścianka wspinaczkowa

pokój zabaw dla dzieci oraz animacje

zespół restauracji mieszczących się w hotelu oraz w pasażu prowadzącym na plażę

ten widok z pokoju 🙂

Co robić w Świnoujściu ?

Oprócz plażowania polecam:

wycieczkę do Niemiec – Świnoujście z naszymi zachodnimi sąsiadami połączone jest plażą 😊 z Hotelu Hilton mieliśmy do niej zaledwie 3 km. Granicę można przejechać też rowerem. Niestety nie zdam Wam relacji z niemieckiej strony, choć słyszałam o tamtej części Wyspy Uznam wiele dobrego, gdyż z uwagi na pandemię granicę można było przekraczać z negatywnym testem lub ze wskazaniem miejsca kwarantanny. Bazując na Waszych poleceniach na pewno warto wybrać się do Ahlbeck na tamtejsze przepiękne molo.

rower – podczas naszego urlopu zdecydowaliśmy się na wypożyczenie roweru, co też bardzo Wam polecamy. W mieście znajduje się sieć ścieżek rowerowych, które prowadza m.in. do granicy z Niemcami.

tężnia – Świnoujście ma swoją mała tężnię położoną na deptaku, do polecenia na drogi oddechowe…

– spacer wzdłuż wybrzeża

4 komentarze

  1. Rzeczywiście dobry hotel może zapewnić udany urlop nawet, kiedy pogoda nie dopisze. Czy masz może zdjęcie ścianki wspinaczkowej, o której wspominasz we wpisie? Widok z balkonu rzeczywiście piękny 🙂

    Polubienie

    • Witaj, niestety nie posiadam zdjęcia ścianki, gdyż była w tym czasie nieczynna, więc widziałam ją tylko z zewnątrz, nie mniej jednak wydawała się bardzo profesjonalna 🙂 zdjęcie dostępne jest na stronie hotelu. Pozdrawiam 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s