Podsumowanie roku 2022 – wyjątkowe chwile

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. 2022 przyniósł więcej luzu niż jego poprzednik, oby taki trend się zachował przez kolejne lata 🙂 W 2022 roku popłynęliśmy w rodzinny rej po Fiordach Norweskich – była to zdecydowanie jedna z tych przygód, które się długo pamięta i wspomina. Nie zabrakło też corocznego Berlina jak i cieplejszych klimatów w grudniu. Poniżej znajdziecie podsumowanie minionych 12 miesięcy.

Styczeń

Jak co roku zimowe weekendy spędzamy głównie w Jakuszycach, czyli polskiej stolicy narciarstwa biegowego oraz Szklarskiej Porębie czy Karpaczu. Zeszłej zimy trwała jeszcze budowa Dolnośląskiego Centrum w Jakuszycach, które swoje oficjalne otwarcie miało we wrześniu, a tej zimy możemy już korzystać z obiektu.

Jakuszyce polska stolica nart biegowych

Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach

Marzec

Nasz tradycyjny, zimowy wyjazd na narty, tym razem znowu w nasze piękne góry. Zatrzymaliśmy się w hotelu Radisson w Zakopanem.

Zakopane i okolice

Maj

Majówkę spędziliśmy w mojej ukochanej Chorwacji w moim zdaniem w jednym z najpiękniejszych miasteczek w tym kraju w Rovinju. Przy okazji spędziliśmy noc w Słowenii przy okazji odwiedzin miejscowości Bled oraz wracając do domu zatrzymaliśmy się w Austrii aby zobaczyć Hallstatt w wiosennej odsłonie.

Półwysep Istria na granicy włoskiej elegancji i dzikich bałkańskich rytmów

Hotel Lone Rovinj

Słowenia – bałkańska siostra

Hallstatt

Czerwiec

W czerwcu udało mi się odwiedzić dwa nowo otwarte hotele – jeden nad morzem, a drugi w górach.

Wave Międzyzdorje Resort & SPA

Mercure Szklarska Poręba

Lipiec

W lipcu miałam okazję być gościem jednego z piękniejszych hoteli w Karkonoszach, który od dawna był na mojej liście 🙂

Hotel Seidorf Mountain Resort

Sierpień

To jedna z wycieczek życia ! Rejs jednym z większych cruiserów – MSC Grandiosa – na norweskie fiordy. Niezapomniane przeżycie, cieszę się, że kolejne rejsy przed nami 🙂

Wszyscy na pokład – czyli jak zorganizować podróż statkiem wycieczkowym ?

Rejs MSC Grandiosa – Fiordy

Październik

Ten miesiąc to wizyta na słonecznej Majorce 🙂 Ta wyspa to świetny kierunek na prawie cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem kwietnia-października.

Majorka – podstawowe informacje

Majorka – moje TOP10

Listopad

Listopad zaskoczył piękną pogodą podczas pierwszego weekendu i wówczas wybraliśmy się na testy kolejnego z nowych hoteli w Karkonoszach – Elements w Świeradowie Zdroju. W późniejszym czasie udało się również zaliczyć Berlin w tym roku.

Hotel Elements Świeradów Zdrój

24h w Berlinie

Grudzień

Kolejne Święta i drugie, które udało nam się spędzić pod palmą w ciepłym klimacie na wyspie wiecznej wiosny Maderze. Nie podlinkuję na razie wpisu gdyż jest on w fazie tworzenia, ale wrzucam kilka zdjęć 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s